Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

RADOM

Środowiska patriotyczne wspólnie w obronie życia, wiary i Kościoła

wtorek, 27 października 2020 19:29 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Środowiska konserwatywne, prawicowe i patriotyczne w Radomiu zorganizowały we wtorek, 27 października wspólną konferencję. Była ona poświęcona ostatnim wydarzeniom związanym z działaniami środowisk lewicowych i ich protestom, które są spowodowane decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że wykonywanie aborcji z przyczyn eugenicznych jest niezgodne z Konstytucją RP. Na spotkanie przybyli przedstawiciele organizacji pro-life: Adrian Majcher (Konfederacja), z ramienia Ruchu Narodowego Marek Szewczyk, z ramienia Konfederacji Korony Polskiej Kazimierz Szubiński, redaktor naczelny portalu Narodowcy.net Adam Szabelak, prezes radomskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej Jakub Szczodry.

Głos zabrał Adam Szabelak, redaktor portalu Narodowcy.net:

Obronimy Polskę! Obronimy cywilizację! Apeluję do wszystkich katolików, do wszystkich Polaków, aby nie dali się temu lewicowemu terrorowi. Bądźmy odważni! Obrońmy nasza wiarę! - mówił między innymi Marek Szewczyk przedstawiciel Konfederacji z Ruchu Narodowego:

Aborcja jest morderstwem człowieka, w każdej fazie przypomniał Adrian Majcher, przedstawiciel Fundacji Pro-Life. Przywołał też fakty: za zabicie psa grozi w Polsce kara więzienia do 5 lat, za dokonanie aborcji szpitale otrzymują z NFZ 1 350 złotych. Trzeba walczyć ze schizofrenią społeczną. Mówił:

Musimy jasno powiedzieć tym, którzy zieją ogniem nienawiści wobec nas chrześcijan - nie tędy droga - mówił członek Konferedacji Kazimierz Szubiński. Obudźmy się! Zacznijmy szukać żywej mądrości w duchu miłości. Nie możemy milczeć! Nie możemy tolerować tego zła - zaznaczał:

Prezes radomskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej Jakub Szczodry mówił o formach obrony wiary, Kościoła i polskości podejmowanych przez Wszechpolaków w ostatnim czasie. Zachęcał też do wspierania tych inicjatyw, by nie być biernym. Działać! Jednoczmy się i walczmy o swoje wartości- zachęcał Jakub Szczodry:

Spotkanie odbyło się przed kościołem katedralnym pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu.