Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

RADOM

UTH: Przetarg na prosektorium wciąż nierozstrzygnięty

wtorek, 10 listopada 2020 09:37 / Autor: Weronika Chochoł
fot. commons.wikimedia.org/Phyzome
Weronika Chochoł

- Trwa ocena potencjalnych wykonawców. Pojawiły się pewne kwestie formalne, które musimy rozstrzygnąć. Tym razem nie jest to kwestia pieniędzy - wyjaśnia dr hab. Dariusz Trześniowski - prof. UTH, rzecznik prasowy Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. 

W poniedziałek, 9 listopada zebrała się komisja, która miała wyłonić zwycięzcę przetargu na budowę prosektorium niezbędnego do uruchomienia w Radomiu studiów na kierunku lekarskim. Do przetargu zgłoszone zostały 4 oferty - najtańsza z nich opiewa na prawie 8 700 000 zł, najdroższa - na prawie 13 600 000 zł. - Wciąż oceniamy potencjalnych wykonawców. Pojawiły się pewne kwestie formalne, które musimy rozstrzygnąć. Mamy nadzieję, że uda się to zrobić w najbliższych dniach - mówi prof. Dariusz Trześniowski - rzecznik prasowy Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu: 

Prosektorium ma powstać w części pomieszczeń niskiego parteru skrzydła laboratoryjnego Wydziału Materiałoznawstwa Technologii Wzornictwa oraz części pomieszczeń hali technologicznej przyległej do budynku laboratoryjnego. Do zadań wykonawcy będzie należało wykonanie niezbędnych robót budowlanych wraz z budową wentylacji mechanicznej oraz dostawą i montażem sprzętu, a także urządzeń technologicznych. Inwestycja ma być gotowa do końca maja przyszłego roku. UTH na budowę prosektorium zamierza przeznaczyć 9 milionów zł.

To drugi przetarg na budowę prosektorium na potrzeby Wydziału Nauk Medycznych UTH. Do pierwszego - ogłoszonego w maju - zgłosiła się jedna firma, jednak oferta przez nią przedstawiona była zbyt droga.