Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020

RADOM

Szlachetni wolontariusze potrzebni od zaraz!

piątek, 05 września 2014 11:26 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Rusza kolejna - XIV już edycja SZLACHETNEJ PACZKI. To ogólnopolska kampania, której celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, dotarcie z pomocą tam, gdzie bieda często nie krzyczy. Obecnie trwa rekrutacja wolontariuszy do projektu.

- Wolontariuszem może zostać każda pełnoletnia osoba, która nie boi się wyzwań, jest odważna, lubi pomagać innym - zachęca Justyna Ordowska lider rejenu Radom Południe. - Osoby, które angażują się w pomoc stanowią Drużynę SuperW - tak są nazywani, ci którzy pomaganie innym traktują jak misję, którzy decydują się na to, by dotrzeć tam gdzie jest prawdziwa bieda - podkreśla Justyna. Aby znaleźć tych najbardziej potrzebujacych, potrzebni są właśnie wolontariusze, a tych ma być w Polsce ponad 10 000. - Wolontariusz Paczki dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Dla wielu rodzin już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami - dodaje Justyna Ordowska. W Radomiu potrzebnych jest w sumie 40 wolontariuszy - 20 na rejon Południe i 20 na rejon Północ. Jedną z wolontariuszy jest już Aneta Krasowska, która po raz pierwszy będzie działać w SZLACHETNEJ PACZCE. - Lubię pomagać, nie oczekując za to zapłaty, samo słowo dziękuję już jest dla mnie zapłatą. Moja babcia mówiła: "Pomagaj bezinteresowanie, bo ta pomoc może wrócić do ciebie z dwojoną siłą", dlatego chcę i będę pomagać - mówi Aneta. Osoby zainteresowane wystarczy, że zarejestrują się na stronie www.superw.pl, tam wypełnią formularz zgłoszeniowy, określą miasto, w którym chcą działać i pomagać. Następnie otrzymają zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i szkolenie. Rekrutacja trwa do 20 października.

Przypomnijmy SZLACHETNA PACZKA polega na przygotowaniu świątecznej paczki dla rodzin w potrzebie. Jest to możliwe po pierwsze dzięki wolontariuszom, którzy docierają do tych rodzin, po drugie i przede wszystkim dzięki darczyńcom, którzy chcą podzielić się tym co mają z innymi. Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W Radomiu było to 82 rodziny. W XIII edycji Paczka zjednoczyła ponad pół miliona osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad półtora proc. Polaków! tegoroczny finał zaplanowano w połowie grudnia - wówczas paczki trafią do rodzin.

Zapraszamy do nas: