Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

RADOM

Potrzebni lekarze do szpitali tymczasowych

środa, 18 listopada 2020 15:33 / Autor: Radosław Mizera
foto: Free-Photos/pixabay
Radosław Mizera

W województwie mazowieckim trwa rekrutacja personelu medycznego do szpitali tymczasowych. Dotychczas zgłosiło się 16 medyków. Dla porównania, tylko w Kielcach zgłosiło się ponad 500 osób, w tym 32 lekarzy, 156 pielęgniarek i 54 ratowników medycznych.

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł mówi, że chwila jest wyjątkowa i wyzwania także niezwykłe. - Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to wyjątkowe dzieło serdecznie zapraszam do zgłoszenia swojej kandydatury do pracy w powstającej placówce. Nadarza się niezwykła okazja do sprawdzenia się w takiej niezwykłej roli zawodowej – apeluje wojewoda Radziwiłł:

Ewa Filipowicz, rzecznik wojewody dodała, że dotychczas zgłosiło się 16 medyków:

Pani Agata z Radomia jest studentką piątego roku medycyny. Jako wolontariuszka zgłosiła się do pracy w szpitalu covidowym w Łodzi:

Na stronie szpitaltymczasowy.waw.pl znajduje się prosty formularz aplikacyjny oraz podany jest numer telefonu, po którym można uzyskać więcej informacji. Wojewoda Mazowiecki cały czas apeluje do lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych oraz pozostałych pracowników Służby Zdrowia o wysyłanie swoich kandydatur do pracy w szpitalach tymczasowych.

Szpital tymczasowy w Radomiu powstaje w budowanym pawilonie szpitalnym, przewidzianym na Oddział Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego we współpracy Totalizatora Sportowego oraz Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.