Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

RADOM

Radomianie chcą zmian na 25 Czerwca

piątek, 20 listopada 2020 10:41 / Autor: Monika Nowakowska
foto: radom.pl
Monika Nowakowska

Więcej zieleni, stref dla rowerzystów i rolkarzy oraz wyprowadzenia ruchu tranzytowego oczekują mieszkańcy Radomia, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych w sprawie przebudowy tej ruchliwej arterii w centrum miasta. Do Urzędu Miejskiego wpłynęło w sumie 105 ankiet wypełnionych przez mieszkańców.

Zdecydowana większość radomian chce zmian w tej części miasta. Chodzi o odcinek od ul. Waryńskiego w kierunku północnym.

Mieszkańcy oczekują, że ulicą poruszać się będzie mniej samochodów, a infrastruktura drogowa uzupełniona zostanie o ścieżki dla rolkarzy i rowerzystów. - Zdecydowana większość mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach chciałaby, żeby 25 Czerwca była ulicą typowo śródmiejską z ograniczonym ruchem samochodów, dopuszczonym mocniej ruchem rowerzystów i rolkarzy, większą ilością zieleni. Widać, że te trendy, które są na zachodzie Europy powszechne, już docierają powoli do nas - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński:

- Na razie ul. 25 Czerwca pełni rolę ulicy przelotowej, ale po wybudowaniu trasy N-S, która powinna mocno odciążyć 25 Czerwca będziemy się zastanawiać, jak ona może się zmienić - dodaje wiceprezydent.

Radomianie chcą też, aby na ulicy pojawiło się więcej zieleni.

Konsultacje społeczne dotyczyły teraz fragmentu remontowanej ulicy, ale w przyszłości władze miasta będą pytać mieszkańców o wygląd całej arterii:

- Będziemy szli w tym kierunku, żeby nie wydawać bardzo dużych pieniędzy, ale chociażby, czy to meblami miejskimi, czy zielenią, czy po prostu wymalowanymi pasami dla rowerzystów zmieniać charakter ulicy – dodaje wiceprezydent.

W najbliższy poniedziałek, 23 listopada rozpocznie się kolejny etap prac. Odcinek ulicy 25 Czerwca między Sienkiewicza a Waryńskiego będzie całkowicie zamknięty.