Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Dziś jest: Wtorek, 19 stycznia 2021

RADOM

Znowu nietrzeźwi kierowcy na naszych drogach

środa, 25 listopada 2020 14:17 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Radomscy policjanci niemal codziennie zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy po alkoholu kierują autem. Część z nich uczestniczyła w kolizjach drogowych.

W ostatnich dniach radomscy policjanci zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie autem pod wpływem alkoholu. Zatrzymali także nietrzeźwych kierujących, którzy spowodowali kolizje drogowe - mówi Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu. M.in. w miejscowości Taczów 22-letni kierowca bmw na łuku drogi stracił panowanie nad autem, uszkodził 2 znaki i wjechał do rowu. Okazało się, że kierowca nie ma uprawnień i kieruje po alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ok. 2,5 promila alkoholu w organizmie. Inny przykład: Na ulicy Marii Gajl 52-latek kierujący pojazdem marki peugeot uszkodził dwa zaparkowane auta. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i badanie alkomatem wykazało około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami - mówi Justyna Leszczyńska. W Wielogórze nietrzeźwy 44-latek, który kierował alfa romeo uderzył w ogrodzenie posesji na ulicy Długiej. Mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Natomiast w Pomorzanach policjanci zatrzymali 38-latka, który kierował motorowerem. Miał ok. promil alkoholu w organizmie. To jednak nie koniec zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących. W Radomiu na ulicy ks. A. Łukasika funkcjonariusze zatrzymali 39-latka, który kierował renault i miał ok. 1,3 promila, a na ulicy Kieleckiej 34-latka, który siedział za kierownica audi i miał ok. promil alkoholu. W miejscowości Białka policjanci zatrzymali 46-latka, który kierował fordem mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. Na ulicy Chopina na parkingu nietrzeźwy kierowca bmw uszkodził toyotę. 45-latek miał ok. 2,5 promila alkoholu w organizmie - dodaje Justyna Leszczyńska.

Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem na drogach. Ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy, aby nie wsiadać po spożyciu alkoholu do żadnego pojazdu. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii - podsumowuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.