Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

RADOM

Nowa ścieżka rowerowa na Józefowie

poniedziałek, 30 listopada 2020 18:27 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Radom
Monika Nowakowska

Piesi i rowerzyści mogą już korzystać z nowych udogodnień, jakie powstały przy ulicy Aleksandrowicza. Zakończyła się budowa drogi dla rowerów, która połączyła rondo Powstańców Warszawy z Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym. Ta inwestycja to jeden z projektów realizowanych w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Nowa droga rowerowa ma w sumie około 500 metrów. Pomiędzy rondem a ulicą Józefowską biegnie po obu stronach jezdni. Wyznaczono tam również przejazd rowerowy. Dalej, czyli od Józefowskiej do Oleszczuk-Ożarskiej ciąg dla pieszych i rowerzystów jest natomiast po stronie południowej. Chodnik z kostki ma półtora metra, a dwukierunkowa asfaltowa droga rowerowa - dwa metry szerokości.

Zakres zadania był nieco większy niż to było wcześniej planowane. Początkowo droga rowerowa miała skończyć się naprzeciw ulicy Pawlaka, czyli na wysokości chodnika prowadzącego do głównego wejścia do szpitala. Ostatecznie została jednak wydłużona o około 80 metrów - do przejścia dla pieszych u zbiegu z ulicą Oleszczuk-Ożarskiej oraz z wjazdem na pętlę końcową autobusów miejskich.

- To jednak nie koniec inwestycji realizowanej z myślą o rowerzystach i pieszych. Głosami radomian, w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego będziemy kontynuować budowę drogi dla rowerów i chodnika wzdłuż ulicy Aleksandrowicza, które będą biegły aż do Warszawskiej. W ten sposób spinamy sieć ścieżek rowerowych w tej części miasta - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Wykonawcą prac na Józefowie była radomska firma Stagmar. Cała inwestycja kosztowała około 300 tysięcy złotych.