Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Anzelm z Canterbury, biskup i doktor Kościoła
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kamień, Brzustów
Dziś jest: Środa, 21 kwietnia 2021

RADOM

Firma z Warszawy wybuduje prosektorium dla UT-H

wtorek, 01 grudnia 2020 13:45 / Autor: Monika Nowakowska
foto: RMizera/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu rozstrzygnął przetarg na budowę prosektorium do anatomii prawidłowej - najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Climamedic z Michałowic.

To kolejna próba wyłonienia wykonawcy, nad którą pochyliła się radomska uczelnia. Za pierwszym razem złożono jedną ofertę. Collegium Anatomicum zażądała wówczas 13,5 miliona złotych. 9 listopada zebrała się kolejna komisja. Do przetargu stanęło cztery firmy - najlepszą ofertę przedstawiła Climamedic z Michałowic, która za 11 mln złotych zobowiązała się do przebudowania pomieszczeń pod potrzeby prosektorium.

- Nie mogliśmy brać pod uwagę wyłącznie strony finansowej. Wszystkie oferty zostały dokładnie przeanalizowane pod kątem ekonomicznym i prawnym. Zdecydowaliśmy się na wybór firmy z Warszawy mimo, że ich oferta była najdroższa, przekraczała spodziewaną sumę o niecałe 2 miliony. Uczelnia będzie musiała dołożyć to z własnych oszczędności - mówi rzecznik uczelni prof. Dariusz Trześniowski i dodaje, że oferta firmy z Warszawy dała gwarancje najwyższego profesjonalizmu usługi:

Prosektorium ma powstać przy Wydziale Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa. Do zadań wykonawcy będzie należało wykonanie niezbędnych robót budowlanych wraz z budową wentylacji mechanicznej oraz dostawą i montażem sprzętu, a także urządzeń technologicznych.

Inwestycja ma być gotowa do końca maja przyszłego roku. UTH na budowę prosektorium zamierza przeznaczyć 9 milionów zł.

Kolejna wizyta Polskiej Komisji Akredytacyjnej zaplanowana jest na czerwiec przyszłego roku.