Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żeleźnica, Góry Mokre
Dziś jest: Niedziela, 09 maja 2021

RADOM

Motocyklowi Mikołaje odwiedzają szpitale

piątek, 04 grudnia 2020 11:11 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Tablet, telewizor, fotele, sprzęt medyczny i upominki dla małych pacjentów. Po raz 4. w Radomiu odbywa się akcja Moto-Mikołajki organizowana przez klub motocyklowy Adrrenalina MC Poland. W tym roku udało się zebrać prawie 21 tysięcy zł. 

Pierwszą mikołajkową wizytę "Moto-Mikołaje" zaplanowali w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, gdzie prezentami obdarowali pacjentów pediatrii i chirurgii dziecięcej. 

- Dzieci na pewno ucieszą się z upominków, a przekazane dla oddziału termometry i nebulizatory są nam bardzo potrzebne - mówi Katarzyna Pawlik-Chmielewska - zastępca kierownika oddziału pediatrii Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego: 

Na chirurgię dziecięcą - obok upominków dla małych pacjentów - trafił natomiast sprzęt elektroniczny - telewizor i tablet. - Ten sprzęt pozwoli dzieciom milej spędzać czas w szpitalu - mówi Ewa Kwapiszewska - kierownik zespołu pielęgniarskiego na oddziale chirurgii dziecięcej: 

 

Motocykliści mikołajkowe upominki wręczą również pacjentom Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz podopiecznym Słonecznego Domu. Wsparcia udzielą również małemu Stasiowi, który zmaga się z wytrzewieniem jelit i żołądka oraz zespół Aspergera.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie rzeszy osób. Zbiórka prowadzona była na trzech płaszczyznach: w sklepach, firmach i instytucjach, w których stały puszki z logiem akcji, za pośrednictwem zbiórki internetowej oraz prowadzonej - również w sieci - licytacji. Dzięki temu udało się zebrać prawie 21 tysięcy złotych. - W tym roku zaczęliśmy wcześniej niż w poprzednich latach, pandemia też utrudniła nasze działania, ale udało się osiągnąć nasze cele - mówi Jakub Pogodziński - prezydent klubu motocyklowego Adrrenalina MC Poland: 

Również dziś małych pacjentów Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz podopiecznych Ośrodka Socjoterapeutycznego "Panda" w Kozienicach odwiedzili radomscy Terytorialsi, natomiast jutro na ulice Radomia wyjedzie "Zielony Mikołaj", czyli akcja mikołajkowa organizowana przez kibiców Radomiaka.