Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

RADOM

PiS chce zmian w kryteriach oceny Mieszkanie Plus

piątek, 04 grudnia 2020 16:34 / Autor: Monika Nowakowska
foto; MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości nie zgadza się z zaproponowanymi przez prezydenta Radosława Witkowskiego kryteriami naboru w ramach programu Mieszkanie Plus i żąda uzupełnienia ich o punkty, które znajdują się w ustawie, a nie zostały uwzględnione w uchwale przedstawionej na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Na zwołanej dziś konferencji prasowej, klub radnych PiS odniósł się do zarzutów stawianych 1 grudnia przez radnych Koalicji Obywatelskiej, którzy zaapelowali wówczas do Prawa i Sprawiedliwości o przyśpieszenie prac nad kryteriami naboru w ramach programu Mieszkanie Plus. Projekt prezydenta na temat kryteriów naboru wniosków, głosami radnych PiS został wtedy odrzucony. Radni mieli bowiem kilka zastrzeżeń do uchwały i uznali, że w przedstawionym na sesji projekcie uchwały, prezydent pominął kilka niezwykle istotnych punktów - mówi radny Robert Fiszer:

- My, te punkty, które są w ustawie a zabrakło ich w uchwale chcemy wprowadzić, po to, żeby mniej więcej wszyscy mieli równe szanse w staraniach się o mieszkania. - dodaje radny.

Przewodniczący klubu radnych PiS Łukasz Podlewski argumentował, że liczba punktów dla obecnych lokatorów mieszkań socjalnych jest zbyt wysoka, a dziś dodał, że znacznie odbiega od tych proponowanych przez inne miasta w Polsce. Za przykład podał m.in. Kraków, Łowicz i Katowice:

Kolejną kwestią sporną pozostają także sposób i kolejność oceny składanych wniosków. - Czy pierszeństwo będą miały osoby, które złożą wniosek przez internet, czy za pośrednictwem poczty. Rzeczą oczywistą jest, że wniosek złożony elektronicznie szybciej dotrze do urzędu - podnosi radny Fiszer:

- Ten system punktacji, który zaproponował przydent, nie daje żadnych szans osobom, rodzinom, które nie miały prawa do lokalu socjalnego - mówi przewodnicząca Rady Miejskiej Kinga Bogusz:

- Bardzo żałuję, że podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej, radni PiS nie zgłosili w formie poprawek, tego o czym dziś mówili  - odpowiada wiceprezydent Mateusz Tyczyński. - Dziś bylibyśmy po dyskusji, po głosowaniu i mielibyśmy w tym czy innym kształcie przyjętą uchwałę - dodaje:

Projekt uchwały zostanie procedowany przez radnych PiS na najbliższej sesji Rady Miejskiej, 14 grudnia.

Przypomnijmy, projekt prezydenta na temat kryteriów naboru wniosków w ramach programu Mieszkanie Plus został odrzucony głosami radnych PiS podczas poniedziałkowej sesji rady Miejskiej.