Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

RADOM

Radni PiS chcą zmian w projekcie budżetu

poniedziałek, 07 grudnia 2020 15:27 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Wsparcie pracowników socjalnych i poszkodowanych po protestach Radomskiego Czerwca '76, dofinansowanie schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz powrót do utwardzania ulic w mieście i wznowienie pogramu chodnikowego - radni PiS mają zastrzeżenia do złożonego przez prezydenta projektu budżetu na przyszły rok i stawiają warunki.

Projekt przyszłorocznego budżetu prezydent Radosław Witkowski złożył w połowie listopada. Wśród propozycji do realizacji znalazły się m.in. budowa trasy N-S, ul. Marii Fołtyn, czy budowa rzedszkola integracyjnego przy ul. Kujawskiej i poradni psychologiczno-pedagogicznej przy ul. Toruńskiej. Najwięcej pieniedzy - ok. 500 mln złotych - pochłonie oświata.

- My trochę za bardzo skupiamy się na budżecie inwestycyjnym, a my chcemy pamiętać o pracownikach DPS czy MOPS, którzy w czasie pandemii pracują z ludźmi w terenie - mówi szef klubu PiS, radny Łukasz Podlewski. PiS chce zmian w projekcie budżetu i zapisania 2 mln zł na podwyżki dla pracowników DPS-ów i ponad 2 mln zł na podwyżki dla pracowników MOPS. - Mówimy przede wszystkim o pracownikach socjalnych, którzy odwiedzają ludzi w domach i narażają się na zakażenie. Nie zabraknie nam urzędników, ale pracowników socjalnych może nam za chwilę zabraknąć - dodaje:

Radni PiS chcą też uhonorowania poszkodowanych i represjonowanych. Proponują zarezerwować 300 tys. zł na specjalne zasiłki. Kolejna propozycja dotyczy wsparcia Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt - mówi przewodnicząca Rady Miejskiej Kinga Bogusz. - Sytuacja finansowa schroniska jest tragiczna, utrzymuje się ono głównie dzięki zbiórkom żywności, ale brakuje pieniędzy na leki czy wynagrodzenia dla pracowników - dodaje:

Radny Marcin Kaca natomiast wytknął prezydentowi fatalny stan dróg w mieście. - Należy powrócić do programu utwardzania i remontowania dróg. Dużo ulic przed wyborami znalazło się na liście, ale nie zostały utwardzone - mówi:

Pilnego remontu wymagają m.in. ulice Sosnowa i Skarbowa na Żakowicach, Perzanowskiej na Józefowie, Paciaka i Jagodowa na Janiszpolu, Gęsia i Racławicka na Zamłyniu oraz chodnik wzdłuż ul. Klwateckiej.

Sesja budżetowa zaplanowana została na 14 grudnia.