Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

RADOM

Ulga dla jadących przez Śródmieście. Ul. 25 Czerwca w całości przejezdna

czwartek, 10 grudnia 2020 13:18 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Zakończyły się prace wodociągowe na ul. 25 Czerwca w Radomiu. Od czwartku, 10 grudnia kierowcy mogą jeździć ul. 25 Czerwca do ronda Mikołajczyka.

Prace na odcinku od ronda Mikołajczyka do ul. Słowackiego kosztowały około 5 mln zł. W ramach prac zmodernizowana została kanalizacja sanitarna i deszczowa. Równocześnie wyremontowane została konstrukcja drogi wraz z chodnikami, wjazdami i nową nawierzchnią. - Prace przebiegały w dobrym tempie, udało nam się skończyć je kilka dni przed terminem - mówi Karol Maciuk - przedstawiciel wykonawcy: 

Modernizacja prowadzona przy wsparciu funduszy unijnych. - W ramach opiewającego na 13 milionów złotych kontraktu zrealizowaliśmy lub realizujemy kolejne inwestycje w mieście - zapewnia Leszek Trzeciak - prezes Wodociągów Miejskich i dodaje: - Przed nami jeszcze dwa lata wytężonej pracy, żeby to wszystko zrealizować. 

W związku z otwarciem remontowanego odcinka zlikwidowany został dotychczasowy objazd, przebiegający w obu kierunkach ulicami Sienkiewicza, Mickiewicza i Traugutta.

Od 12 grudnia na stałe trasy wrócą autobusy linii: 2, 6, 13, 18 i N1.

- W przypadku autobusów linii nocnej N1 stała trasa będzie obowiązywać od godziny 0:00 w nocy z 11 na 12 grudnia 2020 roku (z piątku na sobotę). Przywrócona zostanie również stała trasa kursu zjazdowego linii 26 z Myśliszewic do zajezdni Borki (ulicami 25 Czerwca i Beliny-Prażmowskiego do Poniatowskiego). Nie będzie zatem objazdu przez Sienkiewicza, Mickiewicza i Traugutta. Dla autobusów linii nocnej N3 dotychczasowa trasa objazdowa, przebiegająca w obu kierunkach ulicami Traugutta, Mickiewicza i Sienkiewicza, będzie przekształcona w trasę stałą.