Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

RADOM

Lokale w kamienicy Deskurów do wynajęcia

piątek, 11 grudnia 2020 11:07 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Miejski Zarząd Lokalami ogłosił przetarg na wynajem lokali użytkowych w kamienicy Deskurów. Mają one wpisywać się w koncepcję budynku.

Łącznie do wynajęcia jest ponad 470 metrów kwadratowych powierzchni. Na parterze zrewitalizowanej kamienicy mają mieścić się: restauracja, kawiarnia oraz dwa lokale, w których będzie mogła być prowadzona działalność handlowo - usługowa.

- Oprócz działalności społecznej i kulturalnej jest tam miejsce na ciekawą ofertę gastronomiczną czy biznesową. Niemal 500 metrów powierzchni na parterze jest przeznaczonych do użytku komercyjnego – mówi Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

Lokale muszą wpisywać się działalnością i wystrojem w koncepcję kamienicy.

- Przetarg jest specyficzny, bo oprócz kryterium ceny, mocno punktowana będzie koncepcja prowadzenia działalności, a także aranżacja wnętrz. Chcemy, żeby restauracja, kawiarnia, która będzie tam zlokalizowana, to nie było tylko miejsce, gdzie można dobrze zjeść, ale żeby to było miejsce, gdzie będzie się dużo działo. Ta działalność ma nawiązywać do charakteru obiektu. Będziemy przychylnie patrzeć na aktywności artystyczne, społeczne – tłumaczy wiceprezydent.

Na oferty Miejski Zarząd Lokalami czeka do 15 stycznia.