Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

Jest rozwiązanie problemu przepełnionego SOR-u?

piątek, 11 grudnia 2020 17:54 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Łukasz Wójcik/UM Radom
Weronika Chochoł

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego będzie wykonywać pacjentom testy antygenowe już w karetce pogotowia. Takie działanie ma skrócić czas przyjęcia na odpowiedni oddział szpitalny. 

W czwartek wieczorem przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym szpitala na radomskim Józefowie ustawiła się kolejka karetek Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Swoje zdanie na temat zaistniałej sytuacji wyraziła zarówno stacja pogotowia, jak i Mazowiecki Szpital Specjalistyczny (więcej tutaj). Natomiast kontrolę na SOR-ze szpitala na Józefowie zapowiedział wojewoda Konstanty Radziwiłł (o szczegółach tutaj). 

W piątek, 11 grudnia w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie władz miasta z przedstawicielami obu placówek. - Myślę, że jest zarysowane porozumienie na temat przyjmowania pacjentów do poszczególnych szpitali. Doszliśmy do wniosku, że testy antygenowe będą pobierane od pacjentów już w karetce pogotowia. W zależności od wyniku testu, pacjent przewożony będzie do odpowiedniej placówki - wyjaśnia wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik: 

W związku z przekształcaniem szpitali w jednoimienne, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu jest jedyną placówką w regionie, która posiada czynny Szpitalny Oddział Ratunkowy. Dziennie na SOR lecznicy na radomskim Józefowie trafia ponad 200 pacjentów.