Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

RADOM

Rusza przebudowa wiaduktu kolejowego na ul. Gołębiowskiej

piątek, 11 grudnia 2020 18:25 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom (zdjęcie poglądowe, prace na przejeździe na ul. Energetyków w Radomiu)
Weronika Chochoł

W poniedziałek, 14 grudnia rozpoczną się prace przy przebudowie wiaduktu kolejowego na ul. Gołębiowskiej w Radomiu. W związku z remontem planowane są zmiany w komunikacji. 

Do zadań wykonawcy należeć będzie demontaż starej betonowej konstrukcji. W tym miejscu stanie nowa, dostosowana do prędkości 160 km/h i przejazdu cięższych składów konstrukcja. Wiadukt ma zapewnić również dogodniejszą komunikację.

- Na czas niektórych prac przejazd pod wiaduktem będzie wstrzymany, a dojazdy do posesji będą z dwóch stron od ulicy Zborowskiego i od Żółkiewskiego. Wykonawca deklaruje zakończenie robót i udrożnienie ulicy do połowy roku 2021 - informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. 

Na początku grudnia udało się pozyskać pozwolenie umożliwiające prowadzenie prac na terenie Radomia. Rozebrane zostały tory kolejowe, przystąpiono do budowy nasypów i odwodnienia. Prowadzone są prace przy budowie obiektów inżynieryjnych m.in. na ulicy Energetyków. O postępach prac przy budowie kolejowej 8 pisaliśmy tutaj