Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Samorząd

Budżet Obywatelski: na Południu powstanie plac zabaw

czwartek, 17 grudnia 2020 10:26 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radosław Witkowski/FB
Michał Kaczor

Urząd Miejski w Radomiu ogłosił przetarg na budowę placu zabaw na os. Południe. Znajdzie się on przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 17.

To pierwsze zadanie, które będzie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021.

- To pokazuje, jak ważne było uchwalenie budżetu miasta. Dzięki temu możemy już ogłaszać przetargi, zaczynać realizować inwestycje, które są przed nami. Budowa placu zabaw przy szkole podstawowej nr 17 na Południu. To jest zadanie z Budżetu Obywatelskiego, o które zabiegała lokalna społeczność. Przetarg ogłoszony i czekamy na oferty - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Zgodnie z projektem zostanie przygotowany plac z bezpieczną, syntetyczną nawierzchnią, na którym będzie ustawiony m.in. trzywieżowy zestaw zabawowy, sześcian gimnastyczny, karuzela, huśtawki i tzw. urządzenia ruchowe. Powstanie także teren do gry w badmintona. Całość będzie oświetlona lampami typu LED. Zostaną także ustawione nowe ławki i zamontowane piłkochwyty. Wykonawca będzie miał też za zadanie zagospodarować teren wokół placu zabaw, m.in. ułożyć nowe chodniki.

Na oferty w przetargu Urząd Miejski czeka do 20 stycznia 2021 roku. Wykonawca będzie miał na wykonanie prac 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.