Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

RADOM

PPL poszukuje specjalistów do Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej

czwartek, 31 grudnia 2020 09:36 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/20672
Elżbieta Warchoł

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" rozpoczęło poszukiwania wykwalifikowanej kadry do Zespołu Podziału Bojowego Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, który będzie działał na terenie lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.

W listopadzie br. Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" podpisało umowę na budowę Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej oraz wykonanie prac uzupełniających w rejonie strażnicy LSRG na terenie lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku. W związku z zaawansowanym etapem realizacji inwestycji Porty Lotnicze poszukują kandydatów na stanowisko Stażysty w Zespole Podziału Bojowego Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej - informuje Biuro Prasowe PPL. Kandydaci muszą mieć ukończone szkolenie z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, mile widziane jest  także doświadczenie w jednostkach ochrony przeciwpożarowej, jak również posiadanie prawa jazdy kat. C.- Istotnymi zadaniami jakie spełnia na co dzień LSP jest między innymi usuwanie i neutralizacja rozlewisk substancji ropopochodnych (np. paliwa lotniczego), zabezpieczenie tankowania samolotów z pasażerami na pokładzie, a także realizacja procedur wynikających z wykonywania operacji lotniczych przy ograniczonej widzialności. Niezwykle istotnymi działaniami, jakie nieustannie wykonują ratownicy i specjaliści Lotniskowej Straży Pożarnej, jest monitoring obiektów lotniskowych oraz prowadzenie działań profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Poza tym wszyscy pracownicy zatrudnieni w Lotniskowej Straży Pożarnej obligatoryjnie biorą udział w szkoleniach organizowanych na terenie kraju oraz cyklicznie raz na cztery lata biorą udział w szkoleniu "poligonowym" realizowanym w jednym z ośrodków na terenie Europy - zaznaczył Piotr Sitnicki, Szef Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej PPL.Lotniskowa Straż Pożarna jest specjalistyczną służbą w ramach Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" realizującą szereg działań z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Jej podstawowymi zadaniami jest udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych w rejonie operacyjnym lotniska w przypadku wypadku lotniczego lub pożarów obiektów i urządzeń portu lotniczego.

Szczegóły dotyczące trwającej rekrutacji na stanowisko Stażysty w Zespole Podziału Bojowego Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej znajdują się na stronie https://ppl.bip.gov.pl/ogloszenia-o-prace/14992_stazysta-w-zespole-podzialu-bojowego-lotniskowej-sluzby-ratowniczo-gasniczej.html.

(inf. Biuro Prasowe PPL)