Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

RADOM

W przyszłym tygodniu ruszą szczepienia personelu w RCO?

czwartek, 07 stycznia 2021 10:51 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu ruszą szczepienia personelu na COVID-19 w Radomskim Centrum Onkologii. - Zgłaszamy się również do szczepienia populacyjnego i wówczas będziemy mogli szczepić pacjentów - mówi Dorota Ząbek, dyrektor zarządzający RCO.

W przyszłym tygodniu mają ruszyć szczepienia personelu w Radomskim Centrum Onkologii.

- Jesteśmy szpitalem niewęzłowym, ale przygotowanym na szczepienia. Zgłosiliśmy się na szczepienia. Mamy nadzieję, że od poniedziałku będziemy mogli szczepić nasz personel. Nasz personel jest oczywiście bardzo zainteresowany szczepionkami - mówi Dorota Ząbek, dyrektor zarządzający w Radomskim Centrum Onkologii.

Lecznica zamierza również szczepić pacjentów, którzy są zainteresowani.

- Zgłaszamy się również do tak zwanego szczepienia populacyjnego. Wówczas będziemy mogli szczepić pacjentów. Z informacji, które otrzymujemy na bieżąco, pacjenci są zainteresowani szczepieniem u nas - dodaje Dorota Ząbek.

Tomasz Lewandowski, zastępca dyrektora ds. medycznych w RCO uważa, że pacjenci onkologiczni powinni być zaszczepieni w pierwszej lub drugiej grupie.

- Albo w grupie pierwszej, która ma rozpocząć szczepienie zaraz po pracownikach medycznych, czyli osoby po 60 roku życia lub druga grupa, czyli osoby poniżej 60 roku życia, ale z chorobami współistniejącymi. Prawdopodobnie w tych dwóch grupach znajdzie się ogromna większość chorych na nowotwory – mówi Tomasz Lewandowski.