Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Małgorzata Węgierska, dziewica
Dziś jest: Poniedziałek, 18 stycznia 2021

RADOM

To był udany rok dla Centrum Nauki i Zabawy Bajka

wtorek, 12 stycznia 2021 11:01 / Autor: Radosław Mizera
foto: Bajka
Radosław Mizera

Rok 2020 zdecydowanie na długo pozostanie w pamięci wychowawców i podopiecznych Centrum Nauki i Zabawy Bajka w Radomiu, które działa przy Caritas Diecezji Radomskiej. - Był to rok nieoczekiwanych zdarzeń, tęsknoty, ale też czas ogromnej nauki, zdobywania doświadczeń, wspaniałych akcji, rok pełen kreatywności, świetnych spotkań, pięknych prac, pomysłów i jak zawsze niezapomnianych wycieczek - powiedziała Paulina Zalewska, kierownik placówki przy Rapackiego.

Początek 2020 roku upłynął pod znakiem ferii zimowych. - Były super. Mimo, że śniegu było mało, panie wychowaczynie zapewniły nam wspaniałe przeżycia. Nie było czasu na nudę, ciagle wychodziliśmy na kegle, na basen, trampoliny, kina, czy muzeum - opowiada Natalia, podopieczna Bajki.

Wiosna upłynęła pod znakiem zajęć online, spotkań przez skype'a, messengera, rozmowy telefoniczne, sms'owe. W tym czasie realizowane były pomocowe akcje bezdomnym, wsparcie medyków, wolontariuszy Caritas, drukowanie przyłbic, szycie maseczek. To wszystko odbywało się dzięki podopiecznym, ich rodzicom, przyjaciołom i darczyńcom.

- W maju wróciliśmy do zajęć stacjonarnych, co prawda w nowej rzeczywistości, w pełnym reżimie sanitarnym, według procedur covidowych ale działaliśmy pełną parą - mówi Pauliana Zalewska.

- Zajęcia w Bajce, spotkania, wspólne warsztaty, wyjścia i wycieczki były miłym przeżyciem. Przez jakiś czas bardzo tęskniliśmy, choć panie cały czas były z nami w kontakcie. Jednak powrót był wspaniały i już nie chcemy więcej takich przerw - powiedział Filip, jeden z podopiecznych Bajki.

Centrum Nauki i Zabawy Bajka to jednostka Caritas Diecezji Radomskiej. Projekt realizowany jest w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dofinansowany przez Gminę Miasta Radomia. Wyjścia i wycieczki dla podopiecznych są możliwie dzięki wsparciu finansowemu darczyńców oraz osób, które przekażą swój 1% - KRS 0000222733 z dopiskiem BAJKA.