Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

RADOM

Kobieto! Zadbaj o swoje zdrowie i życie

piątek, 15 stycznia 2021 12:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/nastya_gepp
Elżbieta Warchoł

Radomski Szpital Specjalistyczny zachęca panie do udziału w programie wczesnego wykrywanie raka piersi. Można wykonać bezpłatne badanie mammograficzne.

Radomski Szpital Specjalistyczny zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne panie w wieku 50 - 69 lat (rocznikowo), które nie korzystały z badania mammograficznego w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Badanie mammograficzne jest bezpłatne, nie wymaga skierowania. Kobieta może się zgłosić na nie sama. Elżbieta Cieślak, rzecznik radomskiego szpitala:

Badanie mammograficzne obejmuje wykonanie dwóch zdjęć każdej piersi oraz opis badania. W przypadku konieczności wykonania dodatkowych badań, lekarz kieruje pacjentkę do etapu pogłębionej diagnostyki i informuje kobietę, gdzie takie badania są wykonywane.Celem realizacji programu jest obniżenie wskaźnika umieralności z powodu raka piersi do poziomu osiągniętego w przodujących w tym zakresie krajach Unii Europejskiej oraz podniesienie poziomu wiedzy kobiet na temat profilaktyki raka sutka i wprowadzenie na terenie całego kraju zasad postępowania diagnostycznego.Opis problemu zdrowotnegoRak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Występuje częściej po menopauzie. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Obserwacja częstości zachorowań w poszczególnych grupach wiekowych wykazała, że znaczący wzrost zachorowań występował w przedziale wiekowym od 50 do 69 roku życia. Rejestracja na badania jest prowadzona od pn. - pt. w godz.: od. 08:00 – 15.00Radomski Szpital Specjalistyczny Zakład Diagnostyki Obrazowej tel. 48 36 15 262 lub 48 36 15 585.