Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

RADOM

Powrót do szkoły - kto cieszy się bardziej?

piątek, 15 stycznia 2021 15:05 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com/Willo290971
Weronika Chochoł

Poniedziałkowy powrót do szkół dla uczniów klas 1-3 to przede wszystkim radość ze spotkania z rówieśnikami. Nauczyciele natomiast cieszą się, że będą mogli przekazywać dzieciom wiedzę w tradycyjny sposób. Nie brakuje jednak obaw. 

Jak mówią uczniowie, największą radość sprawia im perspektywa spotkania z kolegami i koleżankami z klasy. Julia i Igor dostrzegają jednocześnie zalety nauki zdalnej - zdaniem Julii więcej można się nauczyć, zdaniem Igora - lekcje szybko się kończą i można wracać do zabawy: 

Zarówno ze spotkania z uczniami, jak i powrotu do tradycyjnej formy nauczania cieszy się Beata Laskowska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 17 w Radomiu. - Cieszę się przede wszystkim ze względów społecznych, te dzieci były biedne podczas zdalnego nauczania. Ponad to miałam ucznia, który nie miał ani internetu, ani sprzętu, więc i tak musiałam przychodzić do szkoły, żeby mógł brać udział w lekcjach online prowadzonych ze szkoły. Dodatkowo nie wszystkie treści można przekazać dzieciom na odległość - zauważa nauczycielka: 

Obok radości pojawiają się również obawy. Beata Laskowska wolałaby - zamiast pobierania wymazów - zostać zaszczepiona. - Jedyną bronią przed zakażeniem są dystans, mycie i dezynfekcja rąk i noszenie maseczek: 

Od 18 stycznia do szkół wracają praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym oraz nauka stacjonarna dla uczniów klas I-III podstawowych szkół specjalnych.