Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

RADOM

Małe porcje i aktywność fizyczna kluczem do sukcesu

piątek, 15 stycznia 2021 15:38 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Po okresie świąteczno-noworocznym wiele osób zastanawia się, jak zgubić nadmiar kilogramów. Kluczowa nie musi być jednak zmiana diety, a zmniejszenie porcji i aktywność fizyczna.

Okres świąteczno-noworoczny wielu z nas spędziło przy stołach. Po biesiadach okazało się, że przybyło nam kilka kilogramów i zastanawiamy się, co z tym zrobić.

- Przede wszystkim zwiększyć aktywność fizyczną w ciągu dnia. Jest środek zimy, temperatura spadła poniżej zera, zamknięte są siłownie i wszystkie miejsca, w których moglibyśmy prowadzić treningi. Pozostają nam treningi w domu i aktywność typu spacer. Przy czym trzeba dosyć ciepło ubrać się. Oprócz tego warto zadbać też o dietę. Chodzi o to, żeby jeść częściej i i mniejsze porcje - mówi dietetyk Patryk Żyszczyński z kliniki AntiAging w Radomiu.

Dietetyk radzi, żeby nie stosować diet na własną rękę, bo mogą one niekorzystnie wpłynąć na nasz organizm.

- Raczej nie pchać się w diety eliminacyjne bez doświadczenia. Nierozważne stosowanie może negatywnie odbić się na zdrowiu - tłumaczy.

Zimą wiele osób narzeka na gorsze samopoczucie, brak motywacji i chęci do działania. Warto pobudzić się poprzez ruch fizyczny.

- Podczas treningów wydzielane są endorfiny. Gdy nie mamy chęci do niczego, źle się czujemy, to na pewno pomogą i będą pozytywnie oddziaływać na nasze samopoczucie. Oprócz tego warto zrezygnować z przekąsek i napojów słodkich, bo mogą one powodować częściowe otępienie - tłumaczy Patryk Żyszczyński.

Warto też wzbogacić dietę o owoce i warzywa.