Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Dominik Savio
Dziś jest: Wtorek, 09 marca 2021

Samorząd

PKP PLK: nie ma zagrożenia dla budowy torów z Warki do Radomia

środa, 20 stycznia 2021 12:00 / Autor: Radosław Mizera
foto: plk-sa.pl
Radosław Mizera

PKP Polskie Linie Kolejowe zapewniły, że wszystkie prace na linii kolejowej Warka – Radom są realizowanie zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Centrum Unijnych Projektów Transportowych tymczasowo wstrzymało finansowanie budowy kolejowej ósemki. Powodem podjęcia takiej decyzji było to, że część prac na modernizowanej linii nr 8 wykonano na tzw. zgłoszenie, a nie na podstawie pozwoleń na budowę.

Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK wyjaśnił, że zrealizowane prace wykonano według dokumentacji technicznej przygotowanej przez wykonawcę na podstawie uzyskanych pozwoleń na budowę lub, przewidzianego w prawie budowlanym, zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, dla zakresów, które nie wymagają pozwolenia na budowę. – Spółka otrzymała szereg zaświadczeń z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego o braku sprzeciwu do wykonania prac ujętych w zgłoszeniu. Umożliwiło to sprawne skoordynowanie robót budowlanych – mówi Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Karol Jakubowski dodał, że wydatki poniesione w ramach tego projektu podlegają ocenie m.in. Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Część wydatków została uznana przez CUPT za tymczasowo niekwalifikowane. Wyjaśniane są podstawy prowadzenia robót budowlanych. - Postępowanie CUPT jest jednym ze standardowych działań kontrolnych dotyczących projektów realizowanych z udziałem środków UE - mówi rzecznik PKP PLK.

Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.