Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

25 lat więzienia dla byłego żołnierza, który udusił żonę

piątek, 29 stycznia 2021 14:11 / Autor: Michał Kaczor
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Marcin Z., były żołnierz 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, który w 2018 roku udusił żonę, został skazany na 25 lat więzienia.

Wyrok zapadł dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Radomiu. Marcin Z. został skazany na 25 lat więzienia i ma zapłacić zadośćuczynienie na rzecz rodziny ofiary.

- Sąd uznał Marcina Z. za winnego zarzucanego mu czynu i wymierzył mu karę 25 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo są zaliczył oskarżonemu na poczet orzeczonej kary pozbawienia wolności okres tymczasowego aresztowania. Sąd również orzekł wobec Marcina Z. zadośćuczynienie na rzecz córki w kwocie 100 tysiecy złotych oraz na rzecz matki, ojca i siostry w kwocie po 50 tysięcy złotych - powiedział Arkadiusz Guza, rzecznik sądu.

Wyrok jest nieprawomocny.

Oskarżyciele wnioskowali o dożywocie, a obrona wnosiła o uniewinnienie argumentując, że Marcin Z. działał w afekcie.

Do zdarzenia, przypomnijmy doszło we wrześniu 2018 roku w mieszkaniu przy ul. Królowej Jadwigi w Radomiu. 32-letni wówczas Marcin Z. zamordował kobietę, po czym udał się do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i poinformował o konflikcie z żoną. Funkcjonariusze - wraz z oskarżonym - udali się wówczas do mieszkania Marcina Z. Mężczyzna otworzył policjantom drzwi i wpuścił ich do środka. Tam ujawniono ciało kobiety. Marcin Z. był nietrzeźwy - badanie alkomatem wykazało 0.74 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Proces w sprawie ruszył 3 września 2019 roku.