Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

RADOM

Dla kogo Nagroda im. św. Kazimierza?

wtorek, 02 lutego 2021 20:27 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Archiwum
Elżbieta Warchoł

Do 17 lutego można zgłaszać kandydatów do XIII edycji Nagrody im. Św. Kazimierza.

Resursa Obywatelska w Radomiu zaprasza do zgłaszania kandydatów w XIII edycji Nagrody im. Św. Kazimierza. Nagroda jest przyznawana co roku podczas obchodów święta ku czci patrona miasta św. Kazimierza, czyli Kazików. Dotychczas Nagrodę otrzymały następujące osoby, stowarzyszenia, bądź organizacje: Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Radomia (2009), Społeczny Komitet Ratowania Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego (2010), Przemysław Bednarczyk (2011), Renata Metzger i Mirosław Mazurkiewicz (2012), dr Sebastian Piątkowski (2013), Bractwo Kurkowe św. Sebastiana (2014), Katarzyna Posiadała (2015), Marcin Kępa (2016), ks. Edward Poniewierski (2017), dr Adam Benon Duszyk (2018), Klasztor oo. Bernardynów w Radomiu (2019), Fundacja „Ars Antiqua Radomiensis” (2020).

Nagrodę im. Św. Kazimierza mogą otrzymać osoby, stowarzyszenia lub organizacje, które wykazały się w roku poprzednim, czyli 2020, wybitnymi dokonaniami w dziedzinie popularyzacji historii i tradycji Radomia oraz dziedzictwa kulturowego naszego miasta. Warto podkreślić, że Komisja Konkursowa szczególną uwagę zwraca na to, czy wskazane we wniosku działania i osiągnięcia kandydata dotyczą konkretnie minionego roku oraz jaka była liczba odbiorców podjętych przez niego inicjatyw. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą tylko na właściwym wniosku, który można pobrać na stronie internetowej www.resursa.radom.pl.

Kandydatów zgłaszać mogą: instytucje kultury, szkoły artystyczne, inne podmioty działające na rzecz kultury.

Termin przyjmowania wniosków rozpoczyna się w czwartek, 4 lutego i upływa w środę, 17 lutego 2021 r. Wnioski dostarczone po tym dniu nie będą rozpatrywane. Kandydatury można zgłaszać osobiście – w sekretariacie „Resursy Obywatelskiej” lub przesłać za pośrednictwem poczty (decyduje data stempla pocztowego).

Wręczenie Nagrody im. Św. Kazimierza odbędzie się podczas „Kazików”, które odbędą się w pierwszym tygodniu marca. Wszelkich informacji udziela pracownik Działu Dziedzictwa Kulturowego „Resursy”, pan Paweł Puton, , tel.  788-806-037.