Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

RADOM

Prezes PSL liczy na interwencję ministra zdrowia ws. szpitala na Józefowie

środa, 03 lutego 2021 18:53 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

- Jest potrzebne pozytywne zaangażowanie wojewody, który pomoże ściągnąć lekarzy. Oczekuję, że minister Niedzielski zajmie się szpitalem w Radomiu - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego na briefingu prasowym w Radomiu.

Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do dramatycznego apelu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Lecznica alarmowała wczoraj, że brakuje lekarzy w szpitalnym oddziale ratunkowym i przez to 20-krotnie wzrosła śmiertelność. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

- Jeżeli jest tam jeden lekarz, kilka łóżek, nad którymi trzeba mieć baczenie i dziesiątki pacjentów ambulatoryjnych, to nie jest to do ogarnięcia. Dlatego jest potrzebne zaangazowanie wojewody, ale pozytywne, który pomoże ściągnąć lekarzy. Zaangażowanie ministra zdrowia. Oczekuję ministra Niedzielskiego, że zajmie się szpitalem w Radomiu - powiedział prezes PSL.

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego odniósł się także do kwestii finansowania służby zdrowia.

- Bez zwiększenia finansowania - nie tylko zarobki, bo to nie zarobki są kluczową sprawą, ale też jakość pracy, organizacja, możliwość rozwoju kariery naukowej - to dla młodych ludzi, których chciałbym zatrzymać po medycynie w Polsce i ściągnąć moich kolegów, którzy wyjechali za granicę. Oni odpowiadają: "Nie przyjedziemy, dopóki będzie taki rozgardiasz, nie wrócimy dopóki będzie bałagan biurokratyczny, nie wrócimy dopóki będę więcej czasu spędzał na przybijaniu pieczątek niż na badaniu pacjenta" - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Epidemia pokazała kryzys ochrony zdrowia i brak strategii pandemicznej - mówił dalej prezes.

Władysław Kosiniak-Kamysz zadeklarował też chęć współpracy między samorządem województwa mazowieckiego i władzami państwowymi.

- Jesteśmy gotowi do współpracy jako samorząd wojewódzki i parlamentarzyści - powiedział.