Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Fatimska              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mnin
Dziś jest: Czwartek, 13 maja 2021

RADOM

Radni pochylą się nad problemem mieszkańców ulicy Zagonowej w Radomiu

sobota, 06 lutego 2021 14:20 / Autor: Radosław Mizera
foto: Marcin Kaca/FB
Radosław Mizera

Radni zajmą się sprawą mieszkańców ulicy Zagonowej w Radomiu. O sprawie poinformował radny Marcin Kaca. W poniedziałek o godzinie 15.00 odbędzie się wyjazdowe posiedzenie komisji gospodarki Rady Miejskiej w Radomiu.

- W wyniku budowy trasy N-S mieszkańcy będą musieli nadrabiać kilka kilometrów, żeby dotrzeć do swoich domów. Dlatego będziemy przekonywać władze miejskie i Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu, żeby spełniono prośby mieszkańców i rozwiązano problem - mówi radny Kaca.

Z planów wynika, że mieszkańcy Zagonowej będą mieli tuż za ogrodzeniami swoich posesji odcinek trasy N-S, ale nie będą mieli bezpośredniego wjazdu na nieruchomości. Mogą też stracić wjazd do ulicy Wjazdowej, co w konsekwencji będzie oznaczało konieczność objechania osiedla Południe, żeby dojechać do centrum miasta.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku rozpoczęła się budowa drugiego odcinka trasy N-S na odcinku od ulicy Czarnoleskiej na osiedlu Południe do ulicy Żakowickiej. Nowa droga ma odciążyć korkującą się ulicę Wierzbicką i usprawnić dojazd z południa Radomia do centrum.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zapewnia, że pracuje nad rozwiązaniem problemów mieszkańców ulicy Zagonowej.