Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Prezydent Witkowski: - W Radomiu musi powstać nowy szpital

wtorek, 09 lutego 2021 11:24 / Autor: Michał Kaczor
fot. Parentingupstream/pixabay.com
Michał Kaczor

- W Radomiu musi powstać nowy szpital. Przed tym nie uciekniemy. Miejsc w szpitalach w naszym mieście jest za mało - uważa prezydent Radosław Witkowski.

Prezydent zapowiada, że będzie starał się o uruchomienie nowego szpitala w Radomiu. Według Radosława Witkowskiego miejsc w lecznicach w mieście jest za mało.

- W szczególny sposób pokazał to czas pandemii i wyłączenie szpitala przy ul. Tochtermana. Jednocześnie potrzebne są odpowiednie warunki do rozwoju kierunku lekarskiego na UTH. Dlatego w najbliższym czasie chcę zaprosić do współpracy wszystkich, którym leży na sercu dobro pacjentów - mówi prezydent.

Prezydent Radomia liczy na współpracę z władzami państwowymi, samorządowymi, a także Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym.

- Budowa nowego szpitala nie może być przedmiotem jakichkolwiek politycznych sporów. Liczę na przychylność parlamentarzystów, wojewody, marszałka czy władz uczelni. Moim zdaniem jest to bardzo dobry moment na rozpoczęcie starań, bo rusza nowa unijna perspektywa i jest szansa na pozyskanie znaczącego finansowego wsparcia - dodał prezydent.