Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

Były szef SLD w Radomiu stanie przed sądem

czwartek, 11 lutego 2021 12:17 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Były przewodniczący radomskich struktur SLD, a obecnie szef Inicjatywy Polskiej w Radomiu Marcin D. stanie przed sądem - Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód postawiła mu 4 zarzuty. Najpoważniejszy z nich dotyczy niekorzystnego rozporządzania mieniem WORD-u o wartości ponad 400 tys zł.

Akt oskarżenia wpłynął już do wydziału karnego Sądu Okręgowego w Radomiu. - Sama treść zarzutów, bez uzasadnienia, zajmuje ponad 50 stron - mówi rzecznik Sądu Okręgowego, sędzia Arkadiusz Guza. Zarzuty dotyczą jego pracy, gdy był referentem do spraw szkolenia i bezpieczeństwa drogowego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Radomiu.

- Główny zarzut dotyczy przywłaszczenia mienia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu w okresie od marca 2009 do listopada 2015 roku. Oskarżony pełnił wówczas funkcję referenta "odpowiedzialnego za organizowanie, wspomaganie i współpracę w zakresie różnego rodzaju imprez dotyczących bezpieczeństwa drogowego i realizację zakupów związanych z planem wydatków BRD, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w krótkich odstępach czasu i z wykonaniem z góry powziętego zamiaru, przekroczył swoje uprawnienia w ten sposób, że podrabiał i przedstawiał dyrektorowi WORD pisma kierowników różnych placówek wychowawczo-oświatowych oraz instytucji wnoszących o ufundowanie nagród rzeczowych dla uczestników konkursów z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, faktury zakupu nagród od nieistniejących firm: AMKO Polska, RTV AGD spółka z o.o. w Radomiu, Sport Media sp. z o.o. w Radomiu, protokoły przekazania tych nagród, oświadczenia beneficjentów o ich przyjęciu, czym wprowadził w błąd dyrektora i pracowników WORD co do rzeczywistego nabycia przedmiotów wyszczególnionych w tych fakturach, a następnie doprowadził WORD do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy w łącznej kwocie 416 829,75 zł wypłaconych mu z tytułu zaliczek na realizację zakupów rzeczy wskazanych w fakturach - infomuje rzecznik:

Oskarżony nie przyznaje się do winy. Grozi mu od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Termin pierwszej rozprawy wyznaczono na 26 lutego.