Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

RADOM

W trosce o los dzikich zwierząt

czwartek, 11 lutego 2021 13:21 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/Radosław Witkowski
Monika Nowakowska

Ekopatrol Straży Miejskiej ma nowe możliwości ratowania dzikich zwierząt, które potrzebują pomocy weterynaryjnej. W ramach Budżetu Obywatelskiego został zakupiony nowy samochód przystosowany do ich przewożenia w bezpiecznych warunkach.

Auto będzie mogło być wykorzystywane w sytuacjach, gdy np. dzikie zwierzę ulegnie wypadkowi. Wówczas zostanie przewiezione do lecznicy dla zwierząt, z którą miasto ma podpisaną stosowną umowę. W sytuacjach, gdy zwierzę będzie wymagało dłuższego leczenia i rehabilitacji, ekopatrol przewiezie je do warszawskiego ZOO.

Nowy samochód będzie wykorzystywany przez strażników z ekopatrolu także w ich codziennej pracy.

Ekopatrol to wyspecjalizowana jednostka zajmująca się odławianiem zwierząt bezdomnych, w pierwszej kolejności zwierząt agresywnych. Straż Miejska przejęła od schroniska zadanie wyłapywania bezdomnej zwierzyny z terenu miasta Radomia. Ponadto funkcjonariusze zajmują się interwencjami dotyczącymi zwierząt egzotycznych oraz dzikich z terenów leśnych.

Patrol wyposażony w odpowiedni sprzęt pracuje całą dobę 7 dni w tygodniu. W latach ubiegłych strażnicy ekopatrolu podejmowali średnio około 1900 interwencji rocznie.