Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

RADOM

Wojewoda krytykuje zarządzanie szpitalem na Józefowie

poniedziałek, 15 lutego 2021 13:56 / Autor: Elżbieta Warchoł
FB MSS w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł krytycznie wypowiada się na temat zarządzania Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym.

Podczas konferencji prasowej w piątek, 12 lutego wojewoda przytoczył kilka przykładów obrazujących problemy placówki. Wojewoda Konstanty Radziwiłł jeszcze w grudniu zarządził przeprowadzenie kontroli w szpitalu, obecnie trwa opracowanie wniosków pokontrolnych. Wojewoda ma zastrzeżenia do zarządzania SOR:

Kolejne zaskoczenie. W ostatnich dniach zarząd szpitala na Józefowie wypowiedział umowę z Radomskim Szpitalem Specjalistycznym na udzielanie konsultacji kardiochirurgicznych - poinformował wojewoda Konstanty Radziwiłł:

Kontrola szpitala na Józefowie wykazała szereg nieprawidłowości - zaznacza wojewoda Konstanty Radziwiłł:

Wojewoda Konstanty Radziwiłł odniósł też do zdarzenia, kiedy pijany lekarz pełnił dyżur na SOR. Po odwołaniu przez zarząd lekarz ponownie przyjmował pacjentów ponieważ na SOR brakowało lekarzy:

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny prowadzi obecnie jedyny w mieście SOR, który przyjmuje pacjentów z różnymi schorzeniami. Chorych na COVID-19 przyjmuje Radomski Szpital Specjalistyczny przy ul. Tochtermana. Od 22 lutego będzie to placówka, która będzie przyjmowała wszystkich chorych.