Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

RADOM

Radomski Szpital Specjalistyczny chce pracować na swoich zasadach

poniedziałek, 15 lutego 2021 17:56 / Autor: Kamil Zapora
fot. radom.pl
Kamil Zapora

Zgodnie z zapowiedziami Radomski Szpital Specjalistyczny wystąpił do wojewody mazowieckiego z wnioskiem o zmianę decyzji wprowadzającej hybrydowy tryb pracy. Szpital przedstawił własną listę oddziałów, które od 22 lutego miałyby nadal leczyć wyłącznie pacjentów chorych na covid-19 oraz tych, które miałyby powrócić do swojej normalnej pracy.

Zgodnie z propozycją dyrekcji RSS, covidowy profil miałyby mieć oddziały: anestezjologii i intensywnej terapii, obserwacyjno-zakaźny, chirurgii ogólnej, dziecięcy, chirurgii naczyniowej, urologiczny, ortopedyczno-urazowy, a także wydzielona część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Pozostałe oddziały, w tym druga część SOR, wróciłyby do leczenia pacjentów bez zakażenia koronawirusem. - Wprowadzając zmiany na liście zaproponowanej nam przez wojewodę, braliśmy pod uwagę przede wszystkim wyposażenie oddziałów, w tym dostęp do instalacji tlenowej oraz ich lokalizację. Zależy nam na tym, by maksymalnie ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania koronawirusa - tłumaczy wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Jednocześnie, w związku z decyzją wojewody zmieniającą od 22 lutego organizację pracy szpitala, dyrekcja RSS poinformowała, że zmuszona jest zmniejszyć liczbę punktów prowadzących szczepienia przeciwko covid-19. Zamiast dotychczasowych czterech, będzie działał jeden punkt szczepień. Jest to spowodowane brakiem możliwości zapewnienia dotychczasowej obsady personelu. Lekarze obsługujący punkty szczepień wrócą bowiem do normalnej pracy na swoich oddziałach.