Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

RADOM

Wojewoda zmienia decyzję w sprawie radomskiego szpitala

czwartek, 18 lutego 2021 14:37 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radomski Szpital Specjalistyczny
Michał Kaczor

Wojewoda mazowiecki zmienił decyzję w sprawie Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Konstanty Radziwiłł uwzględnił częściowo wniosek dyrekcji lecznicy odnośnie oddziałów covidowych.

Zgodnie z decyzją wojewody od 22 lutego dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 przeznaczonych będzie 137 łóżek w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, w tym 8 na intensywnej terapii oraz 10 dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia.

Miejsca dla pacjentów z COVID-19 znajdą się na: Oddziale Neurologicznym, Oddziale Udarowym, Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym, Oddziale Chirurgii Ogólnej, Oddziale Dziecięcym, Oddziale Urologicznym z Pracownią Litotrypsji, Oddziale Chirurgii Naczyniowej.

Pozostałe mają realizować świadczenia na rzecz pacjentów niezakażonych SARS-CoV-2.

Wojewoda częściowo uwzględnił wniosek dyrekcji szpitala przy ul. Tochtermana. Oddział dermatologii będzie przyjmował pacjentów niezakażonych, a w zamian za to oddziałem covidowym będzie chirurgia naczyniowa.

W komunikacie wojewoda tłumaczy, że nie było możliwe przychylenie się do wniosku dyrektora o wyznaczenie Oddziału Ortopedyczno-Urazowego dla pacjentów z COVID-19.

- Przywrócenie tego oddziału dla pacjentów z innymi schorzeniami jest konieczne dla zabezpieczenia świadczeń zabiegowych, zwłaszcza w związku z tym, że Oddział Chirurgii pozostaje „covidowy” - czytamy w komunikacie.

Dyrektor Wydziału Zdrowia zaapelował także do dyrekcji szpitala na Józefowie o usprawnienie pracy SOR-u.