Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

RADOM

Zwierzęta w radomskim schronisku nie będą biegać głodne

poniedziałek, 22 lutego 2021 13:20 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Radomianie znów pokazali, że mają ogromne serca a los bezpańskich zwierząt nie jest im obcy - ponad 800 kg karmy i setki materiałów, które posłużą do wyłożenia boksów przekazali radomianie podczas kolejnej zbiórki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Do schroniska trafiła m.in. sucha i mokra karma dla psów i kotów, ryż, makaron, kasza, a także koce, kołdry, poduszki, a nawet buda dla psa.

- Za nami osiem dni ofiarności mieszkańców naszego miasta. Już po raz piąty radomianie pokazali, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obcy. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mimo obostrzeń i trwającej pandemii, wsparli naszą zbiórkę. Za nami również kilkanaście dni ostrych mrozów, które dały się mocno we znaki zwierzętom w schronisku, stąd nasz apel do radomian. Dziękuję za ofiarność – mówi prezydent Radosław Witkowski. Do schroniska trafiła m.in. sucha i mokra karma dla psów i kotów, ryż, makaron, kasza, a także koce, kołdry, poduszki, a nawet buda dla psa.

Jednocześnie prezydent zaapelował o przekazywanie 1% podatku dochodowego na rzecz Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. - Każda złotówka, którą zechcą państwo im przekazać przełoży się na jeszcze lepszą pracę i poprawę warunków życia zwierzaków w schronisku – dodał prezydent:

- Pieniądze przekayzwane w ramach odpisu 1% podatku w całości przekazywane są na bieżącą działalność schroniska - Maryla Rybińska, prezes Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami:

Obecnie w schronisku przy ulicy Witosa przebywa 430 psów i 40 kotów. – Ta liczba jest oczywiście bardzo duża, ale zwierząt jest zdecydowanie mniej niż w latach ubiegłych. Dzięki ogromnej pracy i wysiłku naszych pracowników mamy bardzo dużo adopcji. Wiele naszych zwierząt wyjeżdża też poza Radom, do wielkim miast. Świadomość społeczeństwa w zakresie odpowiedzialnej adopcji też jest coraz większa. Oczywiście od lat moim największym marzeniem jest to, aby schronisko wcale nie było potrzebne, a wszystkie zwierzęta znalazły swoje domy – dodaje Maryla Rybińska:

Prezydent zapowiedział też, że Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Radomiu rozpoczął już prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowej dotyczącej zainstalowania paneli fotowoltaicznych w radomskim schronisku.