Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

W Radomiu otwarto pierwszy na Mazowszu sklep socjalny

środa, 03 marca 2021 13:48 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

W Radomiu otwarty został pierwszy na Mazowszu i drugi po Katowicach sklep socjalny w Polsce. W lokalu przy ul. Warzywnej będą mogli robić zakupy klienci, którzy korzystają z pomocy społecznej.

Sklep socjalny to innowacyjne rozwiązanie, którego głównym celem jest wyjście naprzeciw osobom, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

W asortymencie są głównie artykuły spożywcze, środki higieny osobistej i chemii domowej, a niebawem pojawią się też odzież i zabawki w atrakcyjnych cenach. Towar z krótkim terminem przydatności do spożycia oraz chemia domowa i odzież będą oferowane w cenach niższych co najmniej o połowę.

– Startujemy naprawdę ostro z naszymi działaniami pomocowymi skierowanymi do osób nisko uposażonych, by mogli tutaj przyjść i zrobić zakupy na miasrę swojego portfela - mówi prezes fundacji "Droga Życia" Zbigniew Ciesielski:

– Towar, który znajdzie się na sklepowych półkach, zawsze będzie oczywiście z datą przydatności. Ale im bardziej będzie się ona kończyła, tym towar będzie tańszy. Tak, by nic się nie zmarnowało w naszym sklepie. Wszystko będziemy wykorzystywali – dodaje prezes.

Sklep ma być miejscem, w którym niskie ceny utrzymywane będą z myślą o biedniejszych mieszkańcach Radomia:

Klientami sklepu będą osoby, które mają najniższe dochody. Wskazane przez pracowników socjalnych Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej wyposażone zostaną w imienne karty, najprawdopodobniej ze zdjęciem, tak aby uniknąć sytuacji, gdyby ktoś chciał ją odsprzedać. - Chodzi o ty, aby towary trafiły rzeczywiscie do osób potrzebujących - mówi dyr. MOPS w Radomiu Marcin Gierczak:

Inicjatywa bardzo podoba się władzom Radomia. - Powstanie sklepu, to jedno z działań władz miasta w zakresie polityki społecznej i znaczącej roli organizacji pozarządowych - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Sklep prowadzony jest przez fundację "Droga Życia" przy współudziale kilku firm. Pomysł uruchomienia sieci sklepów socjalnych w Polsce fundacja przywiozła z Wiednia. To tam z powodzeniem od kilku lat funkcjonuje już 16 takich placówek handlowych.