Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Rodzinna gra planszowa Klucz królewicza Kazimierza

piątek, 05 marca 2021 12:55 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Resursa Obywatelska w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Propozycja dla wszystkich rodzin! Resursa Obywatelska w Radomiu przygotowała dla rodzin grę planszową, która przybliża postać św. Kazimierza królewicza, patrona Radomia i diecezji radomskiej. 

Klucz królewicza Kazimierza to rodzinna gra planszowa inspirowana legendą o świętym Kazimierzu, synu króla Kazimierza Jagiellończyka, patronie Radomia i Litwy, przebywającym na radomskim zamku w latach 1481- 83 jako namiestnik ojca w Koronie. Gra przygotowana przez Resursę jest barwna, ciekawa, atrakcyjna zarówno od strony graficznej jak i poznawczej. Według podania królewicz Kazimierz otrzymał w darze od mieszkańców Radomia klucz do kościoła farnego św. Jana Chrzciciela, aby mógł o każdej porze wejść do świątyni i się modlić. Zadaniem graczy jest wcielenie się w postać królewicza i przemierzenie z kluczem w ręku ulic średniowiecznego miasta. Droga wiedzie od królewskiego zamku do fary, ale nie jest prosta. Na uczestników czekają rozmaite przygody i zadania. Gra obfituje również w wiele ciekawostek.

Gra będzie nagrodą dla uczestników gry miejskiej, która odbędzie się w niedzielę 7 marca. Początek o godz. 12 skwer Unii Wileńsko-Radomskiej.