Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Stanowiska
Dziś jest: Czwartek, 06 maja 2021

RADOM

Strażnicy miejscy przeprowadzili ponad 650 kontroli pieców

czwartek, 11 marca 2021 10:04 / Autor: Magdalena Król
Foto: Kapa65/pixabay.com
Magdalena Król

Strażnicy Miejscy w Radomiu sprawdzają, czym radomianie palą w swoich piecach. W sezonie grzewczym 2020/2021 przeprowadzono 664 interwencje. Za spalanie szkodliwych odpadów grozi mandat w wysokości 500 zł.

Od lat na największe zanieczyszczenie narażeni są mieszkańcy Glinic, Kaptura i Idalina. Jak wynika z dotychczasowych kontroli Straży Miejskiej w Radomiu, mieszkańcy palą w piecach plastikowymi butelkami, a nawet fragmentami mebli.

- Plastiki to najczęstsze przedmioty spalane w piecach. Zamiast oddać do PSZOK-u mieszkańcy wolą wrzucić je do pieca. Królują także laminaty - poinformował Grzegorz Sambor, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Radomiu.

Informacje o podejrzeniu spalania nieczystości w piecach, mieszkańcy mogą anonimowo kierować pod nr tel. 986 lub 48 362-04-64.

- Bardzo dużo mamy zgłoszeń od mieszkańców. Chciałbym im podziękować za to, że są czujni i zgłaszają każde nieprawidłowości - dodał Sambor.

Za spalanie szkodliwych odpadów grozi mandat w wysokości 500 zł. W kwestiach spornych próbka popiołu trafia do laboratorium, gdzie określany jest jej skład mówił Grzegorz Sambor, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Radomiu.

Strażnicy miejscy mają prawo sprawdzić domowe piece i kotłownie. Do domów prywatnych mogą zapukać między 6.00 a 22.00, natomiast zakłady przemysłowe mogą być kontrolowane przez całą dobę.