Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

RADOM

Halo, Ziemia! Z aplikacją na spacerze

czwartek, 11 marca 2021 12:10 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MOK Amfiteatr
Elżbieta Warchoł

Jak czas wolny można łączyć z nauką?

Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr wraca z cyklem "Halo, Ziemia!" i zaprasza na drugą odsłonę bloku tematycznego poświęconego ptakom. Z pewnością o wiele bardziej multimedialną! Czy spacer z telefonem to dobry pomysł? Pewnie wielu z Was pomyślałoby, że na pieszej wycieczce telefon będzie wyświetlał same powiadomienia. Gdzie ten odpoczynek? - pyta Katarzyna Wiśniewska z MOK Amfiteatr.

- Pokażemy Wam, w jaki sposób czas wolny można łączyć z nauką. Potwierdzimy, że telefon komórkowy można wykorzystać o wiele bardziej kreatywnie. Identyfikacja odgłosów ptaków? automatyczne wskazanie interesujących miejsc w pobliskich lasach? Wytyczenie drogi za pomocą kompasu? Żaden problem! Potrzebujesz do tego tylko aplikacji- mówi Patryk Wikaliński, specjalista od "Kreatywnego smartfonowania", który w naszej Pracowni Nowych Mediów zaprezentuje zestaw aplikacji gotowych do pobrania z App Store oraz Google Play.

Zestaw kilku darmowych programów pozwoli poczuć się nam o wiele bezpieczniej w miejscach, które odwiedzamy po raz pierwszy. Niezależnie, czy aktualnie mamy dostęp do internetu! Naładujcie swoje baterie i zaznaczcie swoją obecność w wydarzeniu, a my zajmiemy się już resztą! - zapowiada Katarzyna Wiśniewska. Wirtualne warsztaty odbędą się w sobotę, 13 marca na facebookowym profilu Amfiteatru. Początek o godz. 11.

https://www.facebook.com/amfiteatr.radom

Realizacja: Pracownia Nowych Mediów

https://www.facebook.com/pracownia.nowych.mediow