Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

Totalizator Sportowy wyposażył szpital tymczasowy w Radomiu

sobota, 13 marca 2021 09:18 / Autor: Monika Nowakowska
foto:Totalizator Sportowy
Monika Nowakowska

Totalizator Sportowy zakończył adaptację budynku Radomskiego Centrum Rehabilitacji na potrzeby utworzenia szpitala tymczasowego. Obiekt został wyposażony w 80 specjalistycznych łóżek przeznaczonych dla pacjentów chorych na COVID-19 oraz sprzęt niezbędny do funkcjonowania szpitala.

- Totalizator Sportowy podjął wczoraj działania adaptacyjne na terenie Radomskiego Szpitala Specjalistycznego niezwłocznie po nam udostępnieniu obiektu. Na początku na adaptację budynku centrum zakładano 8 tygodni, jednak udało się to zrobić szybciej i ten proces został już zakończony. Z naszej strony wszystkie działania zostały zrealizowane szybko i profesjonalnie – poinformowałaa Aida Bella, dyrektor biura rzecznika Totalizatora Sportowego.

Zarówno specjalistyczny sprzęt, jak i materiały niezbędne dla personelu medycznego zostały przygotowane zgodnie z wytycznymi Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Część z nich przekazała Agencja Rezerw Materiałowych, a znaczną część zakupił Totalizator Sportowy.

Lista dostarczonego sprzętu jest bardzo długa. Są na niej m.in. zaawansowany technologicznie sprzęt medyczny, sprzęt oraz infrastruktura informatyczna, a także wyposażenie administracyjno-socjalne. Na oddziałach Szpitala Tymczasowego w Radomiu funkcjonuje w tej chwili 80 w pełni wyposażonych łóżek covidowych. Tymczasowa placówka jest już uzbrojona w najwyższej klasy sprzęt medyczny, jak kardiomonitory, instalacje tlenowe służące do podawania chorym tlenu, butle tlenowe, a także aparaty do RTG czy USG. Oprócz tego oddział wyposażony jest w sprzęty endoskopowe, takie jak wieża endoskopowa czy laryngoskop.

Przypomnijmy, Totalizator Sportowy od początku pandemii wspierał polską służbę zdrowia w walce z koronawirusem i jego skutkami. Spółka szacuje, że w 2020 roku kwota przekazana na ten cel wyniosła ponad 25 mln złotych. Środki pochodzą przede wszystkim z programu przekazywania 10 procent ze sprzedaży online produktów LOTTO.

Totalizator Sportowy przekazał również za pośrednictwem Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej w formie darowizny 91 samochodów, które zostały wykorzystane przede wszystkim przez szpitale, którym niezbędne są środki transportu.