Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Łaski Bożej              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dąbrówka
Dziś jest: Piątek, 07 maja 2021

RADOM

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

piątek, 19 marca 2021 11:45 / Autor: Magdalena Król
fot.: dubajjo/pixabay.com
Magdalena Król

Zamknięte siłownie oraz więcej wolnego czasu, sprawiają, że wiele osób chce rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną w domu bądź na świeżym powietrzu. A jak si ę do tego zmotywować?

Często trudno jest podnieść się z kanapy i poćwiczyć. Jednak jest to bardzo ważne dla naszego zdrowia. Dzięki regularnym ćwiczeniom spowalnia się proces starzenia. Dodatkowo mozemy poprawić swoją kondycję i dotlenić lepiej organizm.

- Najważniejszy jest cel. Powinniśmy być regularni, w tym co robimy na przykład codziennie wieczorem możemy wykonywać jakąś aktywność fizyczną. Najważniejsza jest motywacja - mówił Mariusz Kudła, trener personalny.

W trakcie aktywności fizycznej ciało potrzebuje zbilansowanej diety, która jest nieodłącznym elementem zdrowego trybu życia.

- Podczas ćwiczeń kluczowa jest dieta, która powinna opierać się na takich produktach jak: chude mięso, jajka, kasze, makarony, orzechy - dodał Kudła.

Zdaniem naszego rozmówcy ważna jest także systematyczność.

- Ćwiczenia powinniśmy wykonywać systematycznie. Powinniśmy także zmienić nasze nawyki żywieniowe. Dzięki temu osiągniemy zamierzony cel - oznajmił Mariusz Kudła.

Ważne jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj treningu do swoich możliwości.