Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

RADOM

Karta Erasmusa podpisana

piątek, 19 marca 2021 15:31 / Autor: Magdalena Król
fot. UTH Radom
Magdalena Król

W czwartek, 18 marca, została podpisana przez rektora UTH Radom prof. dr hab. Sławomira Bukowskiego Karta Erasmusa. Uzyskanie Karty jest warunkiem koniecznym, który muszą spełniać wszystkie podmioty szkolnictwa wyższego, pragnące uczestniczyć w europejskich projektach mobilności i wymiany kadry naukowej i studentów.

Program Erasmus wspiera międzynarodową współpracę szkół wyższych i umożliwia wyjazdy studentów na studia i praktyki. Dodatkowo promuje mobilność pracowników uczelni, stwarza uczelniom liczne możliwości udziału w projektach wraz z partnerami zagranicznymi.

- W maju 2020 roku Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. K Pułaskiego w Radomiu złożył w siedzibie Unii Europejskiej w Brukseli wniosek o przyznanie Karty Erasmusa dla szkolnictwa wyższego na lata 2021-2027 (ECHE – Erasmus Charter for Higher Education 2021-2027). Wniosek został zaakceptowany przez Komisję Europejską i przyjęty do realizacji - mówi dr hab. Dariusz Trześniowski, rzecznik prasowy UTH w Radomiu.

UTH Radom uczestniczy w programie Erasmus od 1998 roku. Posiada obecnie 90 podpisanych umów w ramach Programu Erasmus+ z uczelniami w następujących krajach: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.