Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Głowaczów, Łękawica
Dziś jest: Poniedziałek, 20 września 2021

RADOM

Minister Zdrowia: W szpitalu tymczasowym w Radomiu jest już 42 pacjentów

poniedziałek, 22 marca 2021 11:58 / Autor: Michał Kaczor
fot. KPRM
Michał Kaczor

W szpitalu tymczasowym w Radomiu przebywa już 42 pacjentów - poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej minister Adam Niedzielski.

Szpital tymczasowy w Radomiu wizytowali dziś premier Mateusz Morawiecki i minister Adam Niedzielski. Wcześniej obaj wzięli udział w posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

- Dobrze, że tutaj powstał kolejny szpital tymczasowy. To nasza kolejna linia obrony i dodatkowy rezerwuar miejsc dla osób, które muszą być hospitalizowane. Docelowo będzie można przyjmować 80 pacjentów. Przygotowanych będzie też 20 łóżek respiratorowych - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier zaapelował też o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń.

- Na przykładzie województwa warmińsko-mazurskiego możemy powiedzieć, że one działają, ponieważ obostrzenia wdrożone ponad dwa tygodnie temu, doprowadziły do trendu spadkowego w zachorowaniach - powiedział premier.

Minister Adam Niedzielski powiedział, że powołanie Andrzeja Cieślika na dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego okazało się skuteczne.

- Wystarczył praktycznie tydzień, żeby zebrać siły, ręce na pokład. Mamy już powołanego koordynatora szpitala tymczasowego, jest załoga i już w tej chwili w szpitalu znajdują się 42 czy 41 osób. To są też osoby, które nie tylko pochodzą z Radomia i regionu, ale przede wszystkim z Warszawy i okolic - powiedział minister.

Minister zdrowia zaapelował o wprowadzenie pracy zdalnej w zakładach, gdzie jest to możliwe.

- Rano otrzymałem raport sanepidu, który identyfikuje ogniska zachorowań w ostatnim czasie. Prawie 50% ognisk zakażeń jest identyfikowanych w zakładzie pracy. Zwracam się do tego, żeby tam, gdzie to możliwe, przechodzić na pracę zdalną - powiedział Adam Niedzielski.

Konferencja odbyła się bez udziału dziennikarzy i bez możliwości zadawania pytań.