Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

RADOM

Wodę możemy pić prosto z kranu!

poniedziałek, 22 marca 2021 12:40 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/Khaligo
Elżbieta Warchoł

Woda w Radomiu jest często lepsza niż ta butelkowana i kupowana w sklepach. Właśnie dlatego można ją pić prosto z kranu. I jest do tego tańsza!

Woda dla Radomia jest wydobywana z siedmiu studni głębinowych ( 6 znajduje się na terenie Radomia i jedno w Lesiowie). Do tego dochodzi nowoczesny i skuteczny proces oczyszczania i dystrybucji. Prowadzone stale badania potwierdzają, że woda w Radomiu jest bogatsza w minerały niż tanie wody źródlane sprzedawane w butelkach. I jak smakuje! Często bywa tak, że sami nie wiemy co posiadamy! Z okazji Dnia Wody Wodociągi Miejskie w Radomiu ogłosiły konkurs dla najmłodszych. Dziś rozmawiamy też o zaletach wody w Radomiu, oszczędzaniu oraz inwestycjach. Rzecznik Wodociągów Miejskich w Radomiu Anna Prokopowicz: 

Warto dodać, że Wodociągi Miejskie w Radomiu zajęły 6 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji za rok 2021 organizowanym przez Strefę Gospodarki. W rankingu wzięło udział 80 firm z całego kraju. Analizie poddane zostały kwestie techniczne, finansowe, udział w kształtowaniu świadomości ekologicznej lokalnych społeczności.