Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Stanowiska
Dziś jest: Czwartek, 06 maja 2021

RADOM

Umowa pomiędzy UTH i Muzeum im. Jacka Malczewskiego podpisana

poniedziałek, 22 marca 2021 13:04 / Autor: Magdalena Król
UTH Radom
Magdalena Król

Umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym im. K. Pułaskiego a Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu została podpisana. Celem umowy jest rozpoczęcie współpracy oraz zacieśnienie więzi między muzeum a środowiskiem akademickim.

Studenci Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego UTH będą m.in. wspomagać muzeum organizacyjnie, uczestniczyć w redagowaniu nowego muzealnego rocznika „Arte Fakty” i publikować w nim własne artykuły oraz prowadzić działania promujące muzeum w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

- Obydwie strony podkreśliły, że jest to ważny krok na drodze do pełnej integracji życia kulturalnego i naukowego Miasta i Regionu. Jak podkreślił Jego Magnificencja Rektor, warto powracać do dziedzictwa artystycznego Jacka Malczewskiego, przypominając o radomskich korzeniach tego wybitnego twórcy. Jacek Malczewski, obok Jana Kochanowskiego i Witolda Gombrowicza, winien stać się, symbolicznym promotorem potencjału miasta i regionu - dr hab. Dariusz Trześniowski, rzecznik prasowy Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu

- Muzeum, w miarę swoich możliwości, zobowiązało się do wspierania i pomocy organizacyjnej przy podejmowanych wspólnych inicjatywach kulturalnych i naukowych. Chcemy także stworzyć warunki do realizacji praktyk zawodowych dla wybranych studentów Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego UTH – oznajmił Leszek Ruszczyk, dyrektor Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Przypomnijmy, że Wydział Filologiczno-Pedagogiczny UTH kształci filologów angielskich i germańskich, dziennikarzy, pedagogów, pracowników socjalnych, nauczycieli wychowania fizycznego.