Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

Sypie się nie tylko jezdnia, ale również droga dla rowerów

środa, 24 marca 2021 11:57 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/Bractwo Rowerowe
Monika Nowakowska

Czy to kolejna fuszerka budowlana? - pyta Bractwo Rowerowe i alarmuje o złym stanie nawierzchni ścieżek rowerowych przy al. Wojska Polskiego. W styczniu tego roku, zaledwie miesiąc po oddaniu do użytku, informowano też o ubytkach w asfalcie przy rondzie ks. Jerzego Popiełuszki oraz na wlocie ulicy Kozienickiej.

Aleja Wolska Polskiego w skład której wchodzi wspomniane rondo jest jedną z największych inwestycji drogowych w historii Radomia. Kosztowała 140 mln zł, z czego ponad 90 mln wyniosło rządowe dofinansowanie. To część wielkiej drogowej inwestycji w ciągu krajowej 9-tki i 12-tki.

Niestety, inwestycja daje więcej powodów do narzekań niż dumy. – Po zimie na ścieżce rowerowej wokół ronda kozienickiego wykruszeniu uległ asfalt, są popękania w nawierzchni – mówi Sebastian Pawłowski z Bractwa Rowerowego. – Liczymy na szybką naprawę w ramach gwarancji - dodaje:

– Rzeczywiście pojawiły się spękania w nawierzchni. Czekamy teraz na poprawę pogody i dodatnie temperatury – odpowiada rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu Dawid Puton:

- To nie jest nowa rzecz. Spękania były już w tym samym czasie, w którym pojawiły się ubytki w nawierzchni czy płycie ronda, czy innych miejscach alei Wojska Polskiego - tłumaczy.

W Radomiu przybywa ścieżek rowerowych. W tym roku rowerzyści będą mogli korzystać z nowych tras wzdłuż ulic Szydłowieckiej, Marii Fołtyn i drogi powstającej w ramach drugiego etapu trasy N-S:

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu mają też powstać ścieżki wzdłuż ulic Limanowskiego, Beliny-Prażmowskiego oraz kolejny odcinek drogi dla rowerów przy ul. Aleksandrowicza. W planach jest też budowa ścieżki rowerowej przy Żwirki i Wigury, od ulicy 11 Listopada do ogródków działkowych oraz przejazdu rowerowego przy skrzyżowaniu ulic Żeromskiego/25 Czerwca.

Prace przy naprawie nawierzchni uzależnione są od pogody. Maja się rozpocząć w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu dni. Koszty naprawy pokryje wykonawca. W ramach gwarancji załata dziury na ścieżce rowerowej oraz alei Wojska Polskiego i rondzie.