Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

RADOM

Wypalał niepotrzebne kable. Dostał mandat

piątek, 26 marca 2021 07:44 / Autor: Magdalena Król
Straż Miejska w Radomiu
Magdalena Król

Pracownik jednej z radomskich firm porządkował zakład. Mężczyzna postanowił spalić niepotrzebne kable. Na miejsce pojechał patrol Straży Miejskiej, który kazał zgasić toksyczne ognisko. Mężczyzna został ukarany mandatem

W środę, 24 marca, strażnicy miejscy z Referatu Ochrony Środowiska w Radomiu patrolowali osiedla Idalin i Glinice. Tam znów czujniki wskazywały znaczne przekroczenia norm zanieczyszczenia powietrza. Okazało się, że ktoś przy ulicy Małęczyńskiej ktoś palił niepotrzebne kable.

- Takiego braku odpowiedzialności nie widzieliśmy dawno. Pracownik jednej z radomskich firm z wielkim zapałem porządkował teren paląc co popadnie i to za wiedzą szefostwa - czytamy na stronie straży miejskiej.

Strażnicy sporządzili szczegółowy materiał zdjęciowy i nakazali natychmiastowe ugaszenie paleniska. Mężczyznę wylegitymowano oraz ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Natomiast sprawcy zostali zobowiązani do udokumentowania wywozu nieczystości. Wkrótce strażnicy przeprowadzą tam koeljną kontrolę.