Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maciej Apostoł              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jóźwików, Sarbice
Dziś jest: Piątek, 14 maja 2021

RADOM

Radomskie Centrum Onkologii prowadzi zapisy na szczepienia dla pacjentów onkologicznych

poniedziałek, 29 marca 2021 14:55 / Autor: Magdalena Król
Radomskie Centrum Onkologii
Magdalena Król

W Radomskim Centrum Onkologii pacjenci onkologiczni mogą zapisać się na szczepienia przeciwko COVID-19. Można to zrobić telefonicznie bądź przez Internetowo Konto Pacjenta.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia pacjent onkologiczny jest to osoba z chorobą nowotworową, u której po dniu 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią oraz osoby, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową i zakwalifikowano do leczenia chemioterapią lub radioterapią, a nie rozpoczęto leczenia.

Pacjenci onkologiczni spełniający wymogi mają automatycznie wystawione skierowania. Jedyny przypadek, w którym należy zgłosić się po skierowanie jest wtedy, gdy zdiagnozowano chorobę nowotworową i zostało się zakwalifikowanym do leczenia chemioterapią lub radioterapią, jednak jeszcze nie rozpoczęto leczenia.

Zapisać można się: telefonicznie pod numerem: 48 377 90 20; przez infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numerem 989 lub 22 62 62 989 albo przez Internetowe Konto Pacjenta.

- Chorzy na nowotwory mają znacznie większe ryzyko ciężkiego przebiegu zakażenia. Szczepienie przeciwko COVID-19 stanowi więc ogromną szansę na uniknięcie następstw zakażenia i zmniejszenia zagrożenia związanego z chorobą nowotworową. Zachęcamy więc pacjentów do zgłaszania się Narodowego Programu Szczepień. Jak podkreślają międzynarodowe i polskie towarzystwa naukowe i eksperci właściwie wszyscy – z wyłączeniem wyjątkowych sytuacji (jak pacjenci bezpośrednio po przeszczepie komórek krwiotwórczych czy w głębokiej immunosupresji po leczeniu systemowym) – chorzy na nowotwory nie mają przeciwwskazań do szczepień przeciw SARS-CoV-2 – zachęca w swoim komunikacie Radomskie Centrum Onkologii.