Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maciej Apostoł              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jóźwików, Sarbice
Dziś jest: Piątek, 14 maja 2021

RADOM

Stadion Radomiaka: Wzmacnianie gruntu podzielone na dwa etapy

wtorek, 30 marca 2021 11:58 / Autor: Michał Kaczor
fot. Łukasz Podlewski/FB
Michał Kaczor

Budowa stadionu Radomiaka była jednym z tematów poruszonych na sesji rady miejskiej. Okazuje się, że utwardzanie gruntu zostało podzielone na dwa etapy.

- Wykonano uzupełniające badania geotechniczne w obszarach fundamentów, opracowano wyniki, wydano wytyczne do realizacji prac wzmacniających fundamenty trybuny północnej. Podwykonawca, firma JRW, sprowadziła sprzęt i rozpoczęła wzmacnianie kolumn trybun metodą jet-groutingu. Trwają roboty przygotowawcze i roboty wzmacniające fundamenty. Roboty zostały podzielone na dwa etapy. W tej chwili trwa pierwszy etap wzmacniania - powiedział Robert Dębicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Łukasz Podlewski, przewodniczący doraźnej komisji do spraw budowy Radomskiego Centrum Sportu mówi, że jest zaskoczony podzieleniem prac przy wzmocnieniu gruntu.

- Informacja dyrektora jest czymś nowym, bo usłyszeliśmy, że utwardzanie zostało podzielone na dwa etapy. Jeszcze w piątek był to jeden etap na obradach komisji. 8 marca został podpisany aneks. Od 10 marca pojawił się wykonawca - firma JRW - i określiła, że zakres prac wskazanych w aneksie jest niewystarczający i trzeba zrobić około 40% więcej utwardzania trybun. Nie wiem, kiedy państwo podzielili to na etapy, bo podczas piątkowego posiedzenia komisji nie wiedzieli państwo kiedy i w jaki sposób zostało to ustalone, ze wykonawca dziś robi około 60-70% utwardzenia trybuny i nie wiadomo, kiedy zrobi kolejne. Aneks nie obejmuje całego zakresu, który jest wymagany, żeby podłoże trybuny było utwardzone w sposób właściwy - powiedział Łukasz Podlewski.

Dyrektor Robert Dębicki mówi, że kwestia wzmocnienia gruntu będzie jeszcze przedmiotem ustaleń.

- Ta dodatkowa praca była wyceniona 9 marca na kwotę 900 tysięcy złotych, ale w międzyczasie do tego projektu znowu projektant z ramienia MOSiR-u wniósł poprawki i one mają obniżyć koszt - powiedział dyrektor.

Łukasz Podlewski informuje, że prace mają zakończyć się za około 2 tygodnie.