Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

RADOM

Terytorialsi połączą pacjentów radomskiego szpitala z rodzinami

wtorek, 30 marca 2021 12:43 / Autor: Magdalena Król
Anna Wróblewska/UM Radom
Magdalena Król

W czwartek w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zostanie przeprowadzona akcja łączenia chorych z rodzinam. Pacjenci lecznicy ze względu na obostrzenia sanitarne zdani są jedynie na kontakt telefoniczny ze swoimi bliskimi.

Dzięki akcji "Łączymy na święta" pacjenci przy pomocy sprzętu telefonicznego i komputerowego będą mogli połączyć się z rodzinami i złożyć im życzenia świąteczne. Szpital ma przygotować listę pacjentów, którzy będą chcieli skorzystać z takiej formy komunikacji z rodziną.

- Żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzą pacjentów na oddziale covidowym i pomogą przy pomocy sprzętu telefonicznego i komputerowego skontaktować im się z rodzinami. Żołnierze, którzy wejdą na oddział są ozdrowieńcami lub są już zaszczepieni. Mimo to żołnierze będą w kombinezonach, maskach, rękawiczkach ochronnych i goglach. Kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo zarówno pacjentów jak i żołnierzy – mówi por. Dominik Pijarski, oficer prasowy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzą także kombatantów.

- Duża część kombatantów jest zaszczepiona. Jednak nie wszyscy mogą spotkać się z najbliższymi. Żołnierze, którzy będą się z nimi kontaktować, również będą zaopatrzeni w środki ochrony osobistej - dodaje por. Dominik Pijarski.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym akcja „"Łączymy na święta" będzie przeprowadzona w czwartek, 1 kwietnia.