Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Walerian, męczennik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Białaczów
Dziś jest: Środa, 14 kwietnia 2021

RADOM

Pięć gazowych solarisów wyjedzie jesienią na ulice Radomia

wtorek, 06 kwietnia 2021 07:58 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MZDiK
Elżbieta Warchoł

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji na początku kwietnia rozstrzygnęło przetarg na dostawę w formie leasingu operacyjnego pięciu pojazdów, zasilanych sprężonym gazem ziemnym CNG. Powinny one dotrzeć do miasta pod koniec listopada.

MPK Radom zamierza sprowadzić autobusy o długości maksymalnej 18,75 metra i wysokości - wraz ze zbiornikami na gaz - do 3,45 metra. Nowe pojazdy mają mieć możliwość przewozu co najmniej 160 pasażerów (w tym minimum 45 z nich na miejscach siedzących). Będą niskopodłogowe, z czworgiem drzwi, przesuwnymi oknami i klimatyzacją, a poza tym będą posiadały dodatkowe urządzenia grzewcze, zasilane sprężonym gazem ziemnym CNG. Wyposażenie obejmie także między innymi porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, wyświetlacze LED i LCD, nagłośnienie do zapowiedzi kolejnych przystanków, monitoring, system liczenia pasażerów, kasowniki oraz inne niezbędne elementy - informuje MZDiK.

Przetarg na dostawę w formie leasingu operacyjnego pięciu autobusów MPK ogłosiło na początku lutego. Zgłosiły się dwa konsorcja spółek. Pierwsze to mLeasing z Warszawy i MAN Truck & Bus Polska z Wolicy obok Nadarzyna. Drugim oferentem były firmy Solaris Bus & Coach z Bolechowa-Osiedla obok Poznania i PKO Leasing z Łodzi. Zaproponowały one stawki odpowiednio około 9,8 miliona złotych i około 10,2 miliona złotych. O wyborze decydowały: cena (60 %), kryteria techniczne (30 %) i marża (10 %). Na początku kwietnia MPK ogłosiło, że druga oferta - pomimo nieznacznie wyższej ceny - zdobyła więcej punktów za kryteria techniczne wozów. Oznacza to, że do Radomia przyjadą solarisy. Nowe autobusy powinny zostać dostarczone do 22 listopada bieżącego roku. Okres leasingu ustalono na dziesięć lat.